RSS
 

Gorące piwo i odgrzewane filmy.

15 gru

Nie jestem wielbicielką kuchni. Zdecydowanie bardziej wolę kanapę. Choć podziwiam kulinarne umiejętności innych, sama nie przepadam za gotowaniem, a brudne naczynia w zlewie potrafią sprawić, że omijam ją szerokim łukiem, udając że takie pomieszczenie w ogóle u mnie nie istnieje. Zdarza mi się oczywiście sporządzić czasem obiad lub nawet porwać się na wykwintną sałatkę, ale nie zmienia to faktu, że w kuchni to ja jednak najbardziej lubię gasić światło.

Tymczasem zawsze, kiedy dodaję nowy wpis, z jego dołu niezmiennie atakuje mnie sugestia ”dodaj do agregatu kulinarnego”. Agregat kulinarny jest mi równie bliski co rachunek różniczkowy, pozycjonowanie strony i wymiana koła w samochodzie. Smutkiem mnie napawa całkowity brak innych agregatów i raz za razem, z grymasem rezygnacji na twarzy zaprzeczam, aby to co napisałam miało cokolwiek wspólnego z kulinariami. Aż do teraz, kiedy to postanowiłam połączyć przyjemne z kulinarnym. 

Nie od dziś wiadomo, że nie ma nic lepszego na zimowe, filmowe wieczory, niż dobrze zrobione grzane piwo. Dobrze zrobione grzane piwo wykonuje się z niepasteryzowanego „Kujawiaka” , którego niepodzielne walory drogą przypadku odkryła moja koleżanka Agnieszka.  Agnieszka, w przeciwieństwie do mnie, pozostawiając za sobą wiek dziewczęcy, zaczęła interesować się kuchnią, ale w sposób, który nawet mnie wydaje się fascynujący, bo wymyśla pyszności z tego, co akurat ma pod ręką, a przeważnie ma tego niewiele. Talent można w sobie odkryć w różnym wieku i całkiem niespodziewanie, czego ona jest żywym dowodem. Wracając do „Kujawiaka”, dodajemy do niego oczywiście to co akurat mamy. Ja przeważnie mam cynamon, gałkę muszkatołową, miód gryczany (miodu nie żałujemy) i plaster pomarańczy. Rzadziej zdarza mi się mieć goździki, ale też warto dodać. I uwaga, bardzo ważne! Bieganie do sklepu po składniki psuje całą przyjemność! Jeśli nie macie naprawdę nic, to do gorącego piwa dodajcie dużą łyżkę cukru. Też będzie dobrze;) Spożywamy w glinianym, babcinym kubku. Do grzańca, tym, którzy nie są już stanu wolnego polecam „Słomianego wdowca”, a wolnym, szczególnie paniom „Jak poślubić milionera”. I pamiętajcie, że po alkoholu, z pojazdów mechanicznych, kierować możemy jedynie windą:)

 
Komentarze (4)

Napisane przez w kategorii o mnie

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~soap-jam

  15 grudnia 2013 o 16:07

  Ten wiszący garnuszek na zdjęciu wypełniony po brzegi cudowną konsystencją jest wprost cudowny! Aż tutaj czuje ten aromat:)

   
 2. ~amanda

  15 grudnia 2013 o 22:09

  nigdy w życiu nie próbowałam grzanego piwa, to trochę zbyt wyrafinowane na studencki budżet, wystarczy takie dobrze schłodzone :D

   
  • lamusinska

   15 grudnia 2013 o 22:37

   Czasem dobrze, szczególnie w zimę napić się ciepłego, koszt jest ten sam, nie licząc łyżki miodu i przypraw, ewentualnie cukru. Swietnie rozgrzewa, zwłaszcza przy przeziębieniu:)

    
 3. ~uglywriter

  21 grudnia 2013 o 21:56

  Ja właśnie zgrzałem sobie Carlinga dodałem dwie łyżki stołowe miodu i oglądam Wikingów:)